Narodowe Czytanie w Skórcu

5 września 2020 roku w Skórcu odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej edycji był dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Zaproszeni goście i mieszkańcy Gminy Skórzec odczytali całość dramatu, co zajęło 3 godziny. Piękna pogoda i znakomita interpretacja tekstu przez czytających sprawiła, że spotkanie kulturalne było bardzo przyjemne. Uczestnikom wydarzenia zostały rozdane pamiątkowe egzemplarze „Balladyny”. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie będzie już tradycją w naszej gminie. Wszystkim osobom biorącym udział w Narodowym Czytaniu w Skórcu serdecznie dziękujemy!
Składamy podziękowania dla Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu Olgi Gajo i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu Arkadiusza Dołęgi za zorganizowanie tej imprezy. Galeria zdjęć