NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2022 r.

,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. ”

Józef Piłsudski

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123. latach zniewolenia. 11 listopada 2023 r., w 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uczczono w Skórcu pamięć tego wydarzenia.  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele  parafialnym w Skórcu. Licznie zebrani mieszkańcy gminy, strażacy, uczniowie   spotkali się na skwerze przy Pomniku Niepodległości. Przy dźwiękach i strofach hymnu państwowego poczet wciągnął flagę na maszt. Do zebranych zwrócił się pan Krzysztof Kuźma– Przewodniczący Rady Gminy Skórzec, mówiąc: Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Podczas dorocznych obchodów czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Następnie został odczytany apel poległych, wspomniano w nim mieszkańców gminy i parafii, którzy poświęcili życie za wolną Polskę. Delegacje instytucji gminnych, samorządowych i społecznych złożyły kwiaty i wieńce przed pomnikiem.   Tegoroczne  obchody  Narodowego Święta Niepodległości zorganizował pan Arkadiusz Dołęga- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu.

GALERIA  ZDJĘĆ