CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

24 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2013-2016), które odwiedzi Bibliotekę w Skórcu, biorącą udział w tym projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzi książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana dla przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Kampania została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Projekt jest realizowany przez Instytut we współpracy bibliotekami publicznymi. Biblioteki, które zgłosiły się do projektu otrzymały od Instytutu materiały promocyjne. Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu otrzymała aż 200 Wyprawek!

Serdecznie zapraszamy dzieci z roczników 2014-2017 z rodzicami do zapisania się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu i odbioru książeczki i Karty Małego Czytelnika.