CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

Odbiór nowego lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu

23 lutego 2021 roku nastąpił odbiór nowego lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu. Siedziba Biblioteki będzie znajdowała się na ulicy Siedleckiej 9, w zachodniej części budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu. Duże pomieszczenie sali lekcyjnej na parterze przekształcono na bibliotekę gminną z oddzielnym wejściem, widocznym od ulicy, dostępne dla osób niepełnosprawnych. W obrębie sali wydzielono pomieszczenie socjalne i sanitarne dla pracowników. Nowe pomieszczenie biblioteki jest jasne, z dużą ilością okien, przestronne. Zakupiono regały dziecięce i nowe krzesła, planowany jest kąt malucha, wypożyczalnia książek i audiobooków, a także jest miejsce na czytelnię i stanowisko komputerowe. Metraż lokalu Biblioteki wynosi 83 m2. Mieszkańcy gminy Skórzec pozyskają nową piękną przestrzeń na działania kulturalne. Koszt inwestycji to około 160 tysięcy, który w całości pokryła Gmina Skórzec. W marcu nastąpi przeprowadzka Biblioteki, a później obowiązkowa inwentaryzacja księgozbioru i wyposażenia. Biblioteka będzie nieczynna w dniach 5 – 26 marca 2021 roku, a później zapraszamy serdecznie w nowe progi Biblioteki. O ewentualnych zmianach terminów będziemy informować w oddzielnych postach. Zachęcamy do obserwowania strony Biblioteki www.skorzec.bibliotekimazowsza.pl i na Facebooku.