Narodowe Czytanie w Skórcu 2021r.

4 września 2021 roku w Skórcu odbyło się kolejne Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu. Lekturą tegorocznej edycji była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, którą odczytali chętni i zaproszeni goście. W czytaniu wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu i Zespołu Oświatowego w Żelkowie-Kolonii, którzy mimo młodego wieku świetnie zinterpretowali tekst. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe egzemplarze „Moralności Pani Dulskiej”. Czas minął bardzo szybko, pogoda dopisała. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na Narodowe Czytanie za rok – na „Ballady i romanse ” Adama Mickiewicza.