Wizyta przedstawicieli partnerskiej gminy Mühlenbecer Land w Skórcu.
Gminę Skórzec odwiedziła 6 osobowa delegacja partnerskiej gminy Mühlenbecer Land z Niemiec. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń samorządowych i zacieśnienie współpracy gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami z obydwu gmin. Gminy współpracują ze sobą od 2018 r. W skład niemieckiej delegacji weszli: Filippo Smaldino – Burmistrz gminy Mühlenbecker Land w powiecie Oberhavel, Birgit Rathmann asystentka Burmistrza, Volker Agueras – Gäng – specjalista ds. turustyki i sportu, Hanna Broghammer – specjalista ds. ochrony klimatu, Claus Schwartzer – członek Rady Gminy oraz Prezes Towarzystwa Historycznego Mönchmühle, Steffen Seidler – przedsiębiorca w branży budowlanej z gminy Mühlenbecker Land. Goście dzięki uprzejmości właścicieli mieli okazję zwiedzić i zapoznać się z zakresem działalności firm:
• R&J Sztandera w Ozorowie,
• UNIKOST w Gołąbku,
• DIAG – MOST w Rakowcu,
• ZELTECH w Siedlcach,
• MOSTOSTAL w Siedlcach.
Goście byli pod ogromnym wrażeniem rozwoju gospodarczego naszego regionu. Wizyta pozwoliła na nawiązanie kontaktów gospodarczych, które z całą pewnością będą kontynuowane.Składamy bardzo serdeczne podziękowania Pani Ewie Jagiełło – tłumacz języka niemieckiego za profesjonalną obsługę przybyłych gości.