Spotkanie z Urszulą Dudziak

5 listopada 2021 r. w Skórcu gościła Urszula Dudziak – czołowa postać polskiej wokalistyki jazzowej. Nagrała ponad 50 albumów. Występowała lub nagrywała wspólnie z takimi muzykami, jak m.in.: Krzysztof Komeda, Adam Makowicz, Michał Urbaniak, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting. Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival. Urszula Dudziak na spotkaniu z seniorami opowiedziała o swoim życiu, o tym co robi obecnie i jaka jest jej sposób na dobrą formę i bycie szczęśliwym.  Pani Urszula, która obecnie mieszka niedaleko gminy Skórzec – obiecała nas odwiedzać. Spotkanie zostało zorganizowane przez: Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej i sfinansowane z środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego „Aktywni Seniorzy Ziemi Siedleckiej 2”, Gminną Bibliotekę Publiczna w Skórcu i Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu.