IV Gminny Dzień Kobiet

Zespół Ambitus Trio

W niedzielę, 13 marca 2022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Skórcu  odbył się  koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Uroczystość zorganizowano po raz  czwarty z inicjatywy Wójta Gminy Skórzec, pana Jerzego Długosza. Włodarz gminy w swoim wystąpieniu podkreślił doniosłą rolę kobiet i złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia. W recitalu ,,Niemen akustycznie” wystąpił zespół ,,Ambitus Trio” w składzie: Radosław Świderski –  gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu,  Krzysztof Chromiński – kompozytor, pianista, Tomasz Rogalski – saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, multiinstrumentalista.  Koncert oparty był na twórczości jednej z największych legend polskiej piosenki. Fenomenalne wybrzmiały  kompozycje w akustycznych aranżacjach do tekstów najwybitniejszych polskich poetów, m.in.: A. Mickiewicza, J. Tuwima, A. Asnyka, J. Iwaszkiewicza, C. K. Norwida i innych. Uzupełnieniem recitalu była wystawa fotograficzna ,,Kobieta z książką” zaprezentowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu. Gminny Dzień Kobiet zorganizował Dyrektor GOK, pan Arkadiusz Dołęga.

GALERIA  ZDJĘĆ