CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

Zaproszenie na rajd rowerowy ,,Twarda Skóra”

Od 03.08.2022 r. ruszyły zapisy na rajd rowerowy Twarda Skóra. To zupełnie nowe wydarzenie, które niebawem stanie się punktem obowiązkowym w kalendarzu każdego miłośnika dwóch kółek z okolic Siedlec – i nie tylko. Jego pierwsza edycja odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. Organizatorem wyścigu jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, a całą inicjatywę napędza energia i zaangażowanie wszystkich trzynastu gmin, przez które już niebawem przejedzie nasz peleton. Start i meta wyścigu to Kotuń, Plac Danielaków, a sama trasa ma 216 km długości i oplata całą ziemię siedlecką.  Jaki jest cel imprezy?  Celem, który przyświecał organizatorom imprezy, jest promocja ziemi siedleckiej i mazowieckiej oraz pokazanie ich jako terenów o wyjątkowo pięknej przyrodzie, które wręcz proszą się o aktywne spędzanie wolnego czasu. Malownicze miejscowości, zielone i zachwycające o tej porze roku tereny nadrzeczne, a także znakomita infrastruktura stworzą miłośnikom kolarstwa wyjątkowo dogodne okoliczności, by nasycić wzrok pięknem przyrody. Kolarze mogą przy tym postawić sobie sportowe wyzwanie i sprawdzić swoje siły na zupełnie nowej trasie. Na koniec wyłonieni zostaną liderzy poszczególnych grup wiekowych, a także zwycięzca rywalizacji Open. Wszyscy zarejestrowani do 15 sierpnia uczestnicy dostaną ponadto wyjątkowe zaprojektowane z myślą o naszym rajdzie medale pamiątkowe, których pierwsza edycja może stać się zalążkiem pięknej kolekcji. Nadrzędnym celem wydarzenia jest więc wspieranie turystyki rowerowej i podkreślenie sportowego charakteru regionu.

Link do strony – www.twardaskora.pl