GMINNE ELIMINACJE 39. KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO.

Dnia 12 maja 2023 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Skórcu zorganizowała gminne eliminacje 39. Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego. Przesłuchania odbyły się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Skórcu. Wszystkich przybyłych przywitał wójt Jerzy Długosz, który życzył uczestnikom powodzenia. Do konkursu przystąpili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali-Dąbrowiźnie i Szkoły Podstawowej w Dąbrówce-Stanach. Recytatorom przysłuchiwała się Komisja Konkursowa w składzie: Olga Gajo  – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skórcu, Arkadiusz Dołęga – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Skórcu, Sławomir Batok – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skórcu, Monika Zielińska – bibliotekarz szkolny. Przy ocenie uczestników komisja konkursowa brała pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się uczniowie:

w kategorii klas I-III:

• Lena Cabaj,
  • Aleksandra Dąbrowska,
  • Jakub Susfał

w kategorii klas IV-VI:

• Maja Jastrzębska,
  • Katarzyna Kadźmierczak,
  • Izabela Młynarczyk,

w kategorii klas VII-VIII:

• Natalia Wysokińska,
  • Szymon Zwierzyński,