CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

DELEGACJA GMINY SKÓRZEC UCZESTNICZYŁA W OBCHODACH 20 – LECIA PARTNERSKIEJ GMINY MÜLENBECKER LAND W NIEMCZECH
W dniach 8 -11.06.2023 r. delegacja Gminy Skórzec przebywała w partnerskiej niemieckiej gminie Mülenbecer Land. Wyjazd związany był z obchodami 20 – lecia istnienia ww. gminy oraz odbywającym się z tej okazji Festynem Ratuszowym. Spotkanie było również okazją do podpisania wstępnej umowy partnerskiej o przyjaźni trójstronnej między gminami Mülenbecker Land (Niemcy) – Gminą Skórzec (Polska) i Gminą Cassano delle Murge (Włochy). Partnerska gminę z Niemiec reprezentował Bürgermeister Filippo Smaldinio, Włoską Il Sindaco Davide Del Re, Polską Wójt Jerzy Długosz. Uczestniczący w nim przedstawiciele mieli okazję do wymiany doświadczeń samorządowych oraz międzynarodowej promocji reprezentowanych Gmin. Jednym z elementów Festynu Ratuszowego było rozegranie międzynarodowego turnieju w dyscyplinie BOULE. Boule nosi różne nazwy. We Francji, gdzie jest najpopularniejsza, nazywana jest Pétanque, natomiast w naszym kraju na tę dyscyplinę najczęściej mówi się gra w bule. Niezależnie od nazewnictwa, cel rozgrywki jest jeden: trafienie metalowymi kulami możliwe najbliżej świnki, czyli kuli-celu. Drużuna Gminy Skórzec zajęła w tych rozgrywkach I miejsce. Przebieg spotkań zakończył się wynikami:
  • POLSKA – WŁOCHY – 7:0
  • POLSKA – NIEMCY – 6:1
  • NIEMCY – WŁOCHY – 7:6.
W najbliższym czasie podczas obchodów DNI GMINY SKÓRZEC (1-2.07.2023 r.) będziemy gościli u nas młodzież szkolną oraz Burmistrza Mülenbecker Land – Filippo Smaldinio.