CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

PIKNIK RODZINNY W NOWAKACH

3 września 2023 r. w Nowakach odbył się Piknik Rodzinny „Pożegnanie lata” zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowakach. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Prokurat – prezes KGW oraz radny Tomasz Dąbrowski. Wśród zaproszonych gości był m.in. wójt gminy Skórzec Jerzy Długosz, Dariusz Stopa – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, Stanisław Kaliński – radny powiatowy, Radosław Strzaliński – dyrektor WORD w Siedlcach oraz wielu radnych i sołtysów gminy Skórzec. Miłą niespodziankę swą wizytą sprawiła pani Janina Ewa Orzełowska – członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Piękna pogoda i bogaty program sprawiły, że frekwencja na pikniku była bardzo wysoka. Na uczestników czekało wiele atrakcji – koncert zespołu Angels Band,  stoiska edukacyjne (ZUO Siedlce, OSP, Policja, Biblioteka w Skórcu, miasteczko rowerowe WORD). Stanowiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich – z Nowak, Dąbrówki-Stany, „Paki z Żebraka” oraz grochówka OSP Nowa Dąbrówka cieszyły się wielką popularnością. Każdy mógł spróbować lokalnych specjałów. Na dzieci czekały „Animacje, że Mucha nie siada” oraz darmowe dmuchańce. Były muzyka i tańce. Takie wydarzenia sprzyjają lokalnej integracji, są miejscem spotkań i edukacji.