CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

SPOTKANIE PROMOCYJNE KSIĄŻKI „Z DROZDEM I ZBIRKIEM PRZEZ ZIEMIĘ NAZNACZONĄ KRZYŻEM, CZYLI RAJD PO GMINIE SKÓRZEC”

14 listopada 2023 r. odbyło się spotkane promocyjne książki „Z Drozdem i Zbirkiem przez ziemię naznaczoną Krzyżem, czyli rajd po gminie Skórzec” w domu parafialnym w Skórcu. Autorem tekstów i zdjęć jest ks. Henryk Drozd – kapłan Diecezji Siedleckiej i historyk sztuki. Był organizatorem i pierwszym dyrektorem Katolickiego Radia Podlasie oraz dyrektorem Muzeum Diecezjalnego. Obecnie jako emeryt w kolejnych przewodnikach opisuje ciekawe miejsca na naszym terenie. Satyryczne rysunki do książki udostępnił siedlecki grafik Mirosław Andrzejewski o pseudonimie „Zbirek”, który również gościł na spotkaniu. Przewodnik nie jest pracą naukową, ale osobistą interpretacją tego, co autorzy zobaczyli, odwiedzając gminę Skórzec, uzupełnioną informacjami, które zdobyli w dostępnych źródłach. Przewodnik można zakupić w Wydawnictwie Unitas, a dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Skórzec – pozyskać w poszczególnych punktach, m.in. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skórcu. Zachęcamy do lektury  i zwiedzania zakątków gminy z przewodnikiem.

GALERIA ZDJĘĆ