CZAS PRACY

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-16

NOWY BIP

WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI – OGÓLNOPOLSKA AKCJA W ZSP W SKÓRCU
 
Zespół Szkolno – Przedszkolny w Skórcu po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję pod hasłem “Wyślij pączka do Afryki”. W organizację wydarzenia zaangażowało się Koło Misyjne, Szkolny Wolontariat oraz wielu uczniów, którzy przynieśli pączki na kiermasz. Misjonarze Kapucyni pracujący w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej organizując tę akcję, po raz kolejny chcą pomóc dzieciom i dorosłym. W tym roku priorytetem akcji jest opieka medyczna dla dzieci z Afryki. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich rodzin, a także dzięki sponsorom udało nam się pozyskać kwotę 3200 złotych. Dziękujemy Rodzicom, uczniom ZSP w Skórcu, Kołu Misyjnemu i Wolontariuszom za przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji. Podziękowania składamy także sponsorom: Panu Dyrektorowi Wojciechowi Zagorzałkowi, Zgromadzeniu Sióstr Córek Najczystszego Serca NMP w Skórcu, Pani Milenie Bulik, Pani Danucie Jastrzębskiej ,,Sklep u Joli” , Panu Andrzejowi Rysiowi, Piekarni Baldwin oraz Cukierni Pszczółka. Organizatorami tegorocznej edycji akcji były p. Izabela Sadokierska, siostra Sylwia Wójtowicz, p. Monika Zielińska, p. Monika Napiórkowska, p. Agnieszka Długołęcka – Kiełczykowska. Do zobaczenia za rok. Wolontariuszy odwiedził także Wójt Gminy Skórzec – Jerzy Długosz.