III Spartakiada Przedszkolaka – 11.06.2024 r.

Siedem placówek oświatowych wzięło udział w Spartakiadzie Przedszkolaków, która 11 czerwca 2024r. odbyła się na Stadionie Piłkarskim: „Naprzód Skórzec”. W spartakiadzie – oprócz gospodarzy – wzięły udział następujące drużyny: Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Skórcu, Niepubliczne Przedszkole „Bunia” w Dąbrówce- Ług, Przedszkole „Leśna Kraina” w Cisiu- Zagrudziu, Publiczne Przedszkole w Żelkowie-Kolonii, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce-Stanach,  Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Grali-Dąbrowiźnie. Spartakiadę otworzył Pan Dyrektor ZS-P Skórzec- Wojciech Zgorzałek.  Dziesięcioosobowe drużyny miały do pokonania „tory przeszkód” złożone z różnych zadań sprawnościowych, w których liczyły się spryt, precyzja i szybkość.

Organizatorami wydarzenia byli:  Zespół Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu, UKS „Naprzód Skórzec”, Gmina Skórzec. Impreza została dofinansowania z Funduszu Powiatu Siedleckiego oraz indywidualnych ofiarodawców, którzy ufundowali nagrody w postaci słodyczy, zabawek, gier, sprzętu sportowego.

Fundatorami nagród byli: Firma UNIKOST SP.J. Sztandera w Gołąbku, Firma MAR-GO Marcin Uliczny, Firma HAL-EM Emil Żaczek,  Sklep PANI DOMU – AGD” Marta Kępkowicz, Firma AR BHP Andrzej Ryś.  Nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu wszystkich konkurencji okazali nauczyciele i uczniowie z ZS-P Skórzec. Wszyscy uczestnicy spartakiady otrzymali medale, a placówki oświatowe dyplom, puchar, nagrody  … bo w  tej spartakiadzie wszyscy są zwycięzcami.