80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – uruchomienie syren alarmowych

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby oddać hołd i uczcić pamięć poległych 1 sierpnia o godz. 17:00 na terenie województwa mazowieckiego zostaną włączone syreny alarmowe. Sygnał będzie ciągły i potrwa 1 minutę.

Syreny alarmowe będą włączone o godzinie 17:00. Nadany zostanie dźwiękowy sygnał ciągły, trwający minutę. Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski zwrócił się do starostów i prezydentów miast na prawach powiatu o uruchomienie syren alarmowych na administrowanym przez nich obszarze.

W ten tradycyjny sposób uczczona zostanie pamięć patriotycznego zrywu Polaków z 1944 r., mającego na celu wyzwolenie Warszawy z rąk niemieckiego okupanta.

Włączenie urządzeń alarmowych jednocześnie stanowić będzie sprawdzian poprawności działania systemów alarmowania i powiadamiania ludności o zagrożeniach.