Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Skórzec

W sobotę, 24 sierpnia 2024 roku, na boisku sportowym w Ozorowie odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięły udział drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) z terenu gminy Skórzec. Zawody były pełne emocji, sportowego ducha i zdrowej rywalizacji, a na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy gorąco wspierali swoich lokalnych bohaterów.

W zawodach wystartowały drużyny w kategoriach mężczyzn (kat. A), kobiet (kat. C) oraz MDP (według regulaminu CTiF). Oto wyniki:

„Kategoria  A” Mężczyzn:

• Miejsce I  – OSP Dąbrówka-Stany
  • Miejsce II – OSP Czerniejew
  • Miejsce III – OSP Dąbrówka-Ług

„Kategoria C” Kobiet:

• Miejsce I – OSP Dąbrówka-Stany
  • Miejsce II – OSP Dąbrówka-Ług

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) według CTiF:

• Miejsce I – MDP Ozorów
  • Miejsce II – MDP Dąbrówka-Ług II
  • Miejsce III – MDP Dąbrówka-Ług I

Tegoroczne zawody zaszczycili wyjątkowi goście – delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Mülenbecker Land w Niemczech, z którą Gmina Skórzec współpracuje od kilku lat. W skład delegacji wchodzili przedstawiciele lokalnych władz Filippo Smaldino – Burmistrz, Mario Müller – Przewodniczący Rady Gminy jak również Christian Dörk – Przewodniczący OSP Zühlsdorf oraz jej przedstawiciele. Wymiana doświadczeń i wspólne świętowanie po zakończeniu zawodów umocniły więzi między naszymi gminami. Zawody przebiegły w doskonałej atmosferze, a uczestnicy wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również doskonałą współpracą w zespołach i znajomością sprzętu pożarniczego. Wszyscy strażacy, zarówno dorośli, jak i młodzież, wykazali pełen profesjonalizm podczas rywalizacji w konkurencjach, takich jak bieg sztafetowy i bojowy. Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród, podczas której zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz gratulacje od władz gminy oraz zaproszonych gości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom, a także gościom z Niemiec za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Specjalne podziękowania kierujemy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skórcu dzięki którym zawody mogły odbyć się w profesjonalnych warunkach. Już teraz czekamy na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku!