Projekt „BEZPIECZNY SENIOR W SKÓRCU”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skórcu  realizuje wspólnie z Komendą Miejską Policji w Siedlcach i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach  projekt profilaktyczny „BEZPIECZNY SENIOR W SKÓRCU” od 19 października 2022 r.  do 31 marca 2023 r. dla 75 seniorów – mieszkańców gminy Skórzec. Projekt składa się z cyklu warsztatów o tematyce edukacyjnej, informacyjnej i kulturowej adresowanych do seniorów  obejmujących m.in. zapobieganie przestępstwom wobec osób starszych, działania profilaktyczne poprzez sztukę, warsztaty umiejętności „miękkich” dla seniorów będących w kryzysie i współuzależnionych.

Zajęcia prowadzone są przez: funkcjonariuszy KMP Siedlce, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz innych specjalistów zaproszonych do udziału w projekcie tj. pracowników Banku Spółdzielczego w Siedlcach , ZUS O/Siedlce oraz psychologa.  W ramach projektu realizowane będą konkursy dla uczestników obejmujące zagadnienia przekazywane w ramach warsztatów.

Elżbieta Łastowska

Kierownik  Gminnego Ośrodka