Projekt „CZAS SENIORA”

9 czerwca 2020 r. rozpoczęły działalność 3  Lokalne Kluby Seniora  w Gminie Skórzec, które powstały w ramach projektu   ,,CZAS SENIORA’’ Jest to projekt partnerski  realizowany wspólnie z Gminą Kotuń, Siedlce i Wiśniew  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie  włączenia  społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Usługi  społeczne i usługi  opieki zdrowotnej, Poddziałanie 9.2.1 Zwiększenie dostępności usług społecznych.

W Gminie Skórzec powstały trzy Lokalne Kluby Seniora  w miejscowościach : Trzciniec, Żelków i Dąbrówka Ług dla 75 osób w wieku 60 + dla kobiet  i 65+ dla  mężczyzn. Projekt będzie realizowany w okresie  01.01. 2020 r. – 31.12.2021 r. W ramach projektu zrealizowane będą usługi opiekuńcze w formie stacjonarnej opieki dziennej  , które obejmują:

1. Edukacja prozdrowotną -wykłady  z indywidualnymi konsultacjami ze specjalistami ( lekarz, pielęgniarka , ratownik medyczny , fizjoterapeuta)
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Warsztaty kulinarne
  • Terapia tańcem i ruchem  – gimnastyka rehabilitacyjna
  • Dieta i zasady  zdrowego odżywiania  – warsztaty kulinarne
  1. Działalność kulturalna
  • Jednodniowe  wyjazdy do kina, teatru, koncerty muzyczne, muzeum
  1. Zajęcia sportowe: nordic  walking, aqua aerobic, basen
  2. Zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania seniorów  i zagospodarujące  czas wolny
  3. Zajęcia zwiększające aktywność i uczestnictwo  seniorów w życiu społecznym
  4. Spotkania i prezentacje międzygminne oraz wyjazdy integracyjne